X
این یک متن فرضی است که در ابن مکان قرار گرفته است و ارزشی دیگیر ندارد
اسلاید یک
این یک متن فرضی است که در ابن مکان قرار گرفته است و ارزشی دیگیر ندارد
اسلاید دو
این یک متن فرضی است که در ابن مکان قرار گرفته است و ارزشی دیگیر ندارد
اسلاید سه

     

 

راه کاری نوین در تجارت ...

پروژه ی الهیه(گلنار)

18
بهمن

پروژ الهیه(گلنار)

هیچ جایی خونه ی خود آدم نمیشه!

زندگی هرروز بیشتر به سمت کلان شهری پیش می رود و فضاهای اسکان انسانی هرروز بیش از دیروز حالت از پیش ساخته به خود می گیرند ، همچنین در دنیایی که همه دچار تجملات شده اند چگونه می توان فضایی ساده و مدرن را خلق کرد و حس رضایت ، آسایش ، آزادی و زیبایی را به ارمغان آورد؟ چگونه می توان همه عناصر تزئینی را در یک نگاه در معرض دید قرار داد و با وارد کردن بازی سایه و نور و رنگ یک نگاه جالب را ایجاد کرد؟
در اینجا ساده زیستن و در عین حال همگام با مدرنیته بودن برای ساکنین این خانه به قدری منحصر به فرد است که ما ایده ی اصلی این طراحی را بر پایه سبک روستیک که در آن از متریال طبیعی که تا حد امکان از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشد و همچنین مینی مالیستی که شعار سادگی سر می دهد ، در نظر گرفتیم.
این پروژه بازسازی شده ، یکی از واحدهای مسکونی برجهای دوقلوی تهران درخیابان الهیه می باشد. واحدی در ضلع جنوبی ساختمان ، در طبقه دوازدهم ، با مساحت 150 متر مربع و سازه ی فلزی که بازسازی آن در اوایل پائیز 1390 شروع و در زمستان همان سال به اتمام رسید .

در زمان تحویل گرفتن پروژه ، به دلیل زیاد بودن تعداد واحدها و مشکلات حاصل از آن ، ما را بر آن داشت تا طراحی را بر اساس محدودیت های زیر پایه گذاری کنیم :

 • محدودیت در تخریب دیوارها
 • محدودیت در تخریب سقف کاذب (به علت عبور لوله های تاسیساتی و مخالفت هیئت مدیره مجتمع )
 • محدودیت در جابجایی تاسیسات مکانیکی
 • مشکلات موجود قبل از بازسازی :
 • وضعیت نامناسب سقف کاذب
 • نامناسب بودن متریال های کف، دیوارها و کاشی سرویسها
 • مشکلات آکوستیکی واحد
 • عایق بندی سرویسها

 


با در نظر گرفتن این محدودیت ها و مشکلات تیم طراحی کار خود را با طراحی سقف بر اساس سقف کاذب قبلی و حفره های موجود آغاز کرد و در نهایت  تیم اجرا  با انجام تغییرات جدید در دیوارها ، عایق بندی و کاشی کاری سرویس های بهداشتی ،  سقف سازی ، تغییر شومینه ، تفکیک فضای ورودی از سالن  و پنهان کردن ستون های پیش آمده با کناف و پنل های گچی کار را  ادامه داد. در نهایت با سوار کردن سیستم کابینت آشپزخانه و اجرای کف ، کار بازسازی اولیه به پایان رسید.
 بعد از اتمام عملیات بنایی نوبت به خلق فضای معماری و دادن روح به فضاست. ما با در هم آمیختن سبک های معماری معاصرسعی در به وجود آوردن  فضای مطلوب و دلپذیر نمودیم. با ترکیب کردن رنگ ها و وارد کردن نور به داخل ، فضای خانه آرامش بخش شده و حرکت چشم را از یک سوی اتاق به سوی دیگر هدایت می کند.

  در اتاق نشیمن رنگ های گرم و استفاده از متریال هایی که بازگو کننده ی سبک روستیک می باشد به زیبایی فضا می افزاید. استفاده از پرده سفید با نقوشی برجسته در بخشی از فضای دیوار در عین هماهنگی با رنگ های گرم مبلمان قرار دارد. در کنار این هماهنگی نکته دیگری که به چشم می خورد استفاده از متریال شیشه تیره برای شومینه می باشد ، که تقارنی را برای دیوار و پنجره ها به ارمغان آورده است. استفاده از متریال استیل و چرم در عین تفاوت به زیبایی و ارزش این فضا افزوده است.  میز تلویزیون کاملا مدرن و کمپزیسیون المان ها بر روی آن که نه تنها تقارن را از آن جدا کرده ، بلکه با شیوه ای متفاوت وزن بصری را رعایت کرده است. در مجموع این اتاق دارای مبلمانی ساده و آرامش بخش است و ویژگی های بارز سبک مدرن را دارد. رنگ و طرح مبلمان ، پرده نقش برجسته ، شیشه شومینه ، فرش جلوی مبلمان و سایر المان ها در کنار یکدیگر فضا را از کسالت و بی رنگی خارج می کنند. نور پردازی مناسب نیز که در این اتاق یکی از موضوعات اصلی به شمار می رود ، در تلالو رنگ ها سهم بسزایی دارد و مکمل زیبایی فضاست.


میز ناهارخوری دارای دو متریال چوب و استیل می باشد که در عین تضاد در هماهنگی کامل با یکدیگر قرار دارد. بوفه کنار میز با رنگ تند قرمز خود جلوه دیگری را به فضای ناهارخوری بخشیده است و قراردادن تابلویی که در رنگ قرمز با بوفه وجه اشتراک دارد به زیبایی این فضا افزوده است. گرچه اشیا تزئینی متفاوتی در اینجا چیده شده است اما وجود هیچ کدام ، از آرامش فضای اتاق نکاسته است.

   در کنارناهارخوری آشپزخانه قرار دارد ، محیطی که به گونه ای اجتناب ناپذیر فضای زیادی را اشغال می کند و یکی از اساسی ترین بخش های درون زندگی است. بنابراین باید جایی دلپذیر و کارامد باشد. طراح هنگام برگزیدن ملزومات آشپزخانه استحکام، طراحی کارآمد و همین طور کارایی جنس را با توجه به شرایط زندگی کارفرما مد نظر قرار داده است. استفاده از رنگ سفید فضایی کاملا مدرن را به وجود آورده و به وسعت فضا افزوده است.

   در نهایت این خانه مدرن با طراحی روستیک توجه بسیاری را به خود جلب می کند. وارد کردن طبیعت به خانه و استفاده از مواد طبیعی و خام احساس و الهامی تازه و نو را در فرد زنده می کند و حس پویایی و سر زندگی را در وی قوت می بخشد.


مشخصات کارفرما : آقای وحید تهرانی

 • محل پروژه : خیابان الهیه – خیابان گلنار – برج های دوقلوی تهران – طبقه 12 - واحد 12
 • طراح پروژه : علی احدی
 • تصاویر سه بعدی : نیما احدی
 • نقشه های اجرایی : یوسف قربانخانی
 • مدیریت اجرایی : مهرداد انصاری

 

 

::. تصاویر پروژه

.:: تماس با ما

   22919816 21  98+

    22919814 21  98+

    22919812 21  98+

ایمیل    info@decoco.ir

 

::. هم اکنون تماس بگیرید

::. عضویت در خبرنامه

راه های ارتباطی با ما !

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکوکو،گروه معماری دکوکو است طراحی و پشتیبانی : طراحی وب سایت رسانه برتر